Z okazji 30. Dnia Chorego, Bp. Krzysztof Wętkowski odwiedził Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Karola Sterpi w Izbicy Kujawskiej, prowadzony przez Zgromadzenie Księży Orionistów.
Z powodu obostrzeń wywołanych stanem epidemii ks. Biskup nie mógł wejść do samego budynku DPS-u, dlatego łącząc się duchowo z mieszkańcami DPS-u, sprawował Eucharystię w ich intencji w przyległym do DPS-u domu Nowicjatu Księży Orionistów. W celebracji wziął udział dziekan ks. prał. Leonard Fic, dyrektor DPS-u ks. Tomasz Wnęk, mistrz Nowicjatu ks. Sylwester Sowizdrzał, przedstawiciele administracji i trzech mieszkańców DPS-u, oraz kilka osób z duszpasterstwa prowadzonego przez Księży Orionistów.
Biskup Wętkowski zaznaczył, jak bardzo ważna jest modlitwa za chorych, nawet w sytuacjach takich jak ta, kiedy nie możemy się z nimi spotkać bezpośrednio, wtedy łączność duchowa jest zapewnieniem o naszej wzajemnej więzi. Przypomniał o roli opiekunów wszystkich, którzy służą chorym, aby byli miłosierni, jak Ojciec niebieski jest miłosierny (temat przesłania ojca św. Franciszka na tegoroczny Światowy Dzień Chorego). Kościół od zawsze troszczy się o chorych i cierpiących, szczególnie poprzez zakony i różne stowarzyszenia pełniące posługę opieki nad potrzebującymi. Po zakończeniu homilii odbył się obrzęd Sakramentu Namaszczenia Chorych, będący wzmocnieniem duchowym do wszystkich chorych. Na koniec Biskup podziękował wszystkim za ich zaangażowanie i pozdrowił wszystkich chorych.
Popołudniu, dyrektor DPS-u – ks. Tomasz Wnęk, który przebywa na co dzień z mieszkańcami DPS-u, odprawił Mszę św. z Sakramentem Namaszczenia dla mieszkańców placówki oriońskiej.
_______________________________________________________
Akcje i działania DPS w Izbicy Kujawskiej można wspierać na stronie https://pomagamzradoscia.pl/
 
https://pomagamzradoscia.pl/donations/dom-pomocy-spolecznej-w-izbicy-kujawskiej/