„Bądź pozdrowiona Matko Boskiej Opatrzności”
W piątek (19 XI) w wigilię Uroczystości Matki Boskiej Opatrzności Rodzina Oriońska zgromadziła się na Jasnej Górze w Częstochowie na dorocznym czuwaniu nocnym. Uczestniczyli w niej przedstawiciele z wszystich placówek Oriońskich w Polsce. W sumie ponad 250 osób. Modlitwie apelowej przewodniczył ks. prowincjał, który powiedział m.in.: „Maryjo, Matko Boskiej Opatrzności, Matko Miłosierdzia.
Jestem ubogim pielgrzymem, który szuka światła i miłości;
Przychodzę do sanktuarium z różańcem w ręku,
Przychodzę szukać Boga i dusz!
Przychodzę do Niej, aby nie zginąć. To słowa św. Alojzego Orione.
Aby nie zginąć, aby nie zagubić się na drogach życia potrzeba gorliwej miłości do Chrystusa, która pomoże nam do odważnego życia i będzie źródłem niezłomnej nadziei. Tu na Jasnej Górze, uczymy się od Maryi, gorliwej miłości do Chrystusa i drugiego człowieka. Również miłości do ziemskiej Ojczyzny-Polski. Tu rozumiemy lepiej tzn. dojrzalej – Co to znaczy kochać i być umiłowanym dzieckiem Boga”.
Po Apelu jasnogórskim rozpoczęła się całonocna modlitwa. W pierwszej części czuwania przedstawiciele wszystkich gałęzi Rodziny oriońskiej odczytali akt zawierzenia Rodziny Oriońskiej św. Józefowi. Później był różaniec przygotowany przez siostry orionistki i młodzież z Koła. Centralnym punktem czuwania była Eucharystia o północy, której przewodniczył ks. prowincjał Krzysztof Miś, a kazanie wygłosił ks. Adam Gołębiak, w którym poruszył sprawę odpowiedzialności za powołanie i świadectwa o nim w duchu św. Alojzego Orione. Bardzo dobrą oprawę muzyczną czuwania zapewnił niezastąpiony zespół z Wołomina.
Później było jeszcze wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza. Czuwanie zakończyło się śpiewem godzinek ku czci NMP i błogosławieństwem na rozesłanie. Na ręce ks. Damiana Laskowskiego, ks. Andrzeja Pałka i siostry Bożeny dziękujemy za przygotowanie kolejnego czuwania oriońskiego, a wszystkim za piękne i budujące uczestnictwo oraz niesamowitą atmosferę.
_______________________________________________________
 
pomagamzradoscia.pl