“Młodzi na Progu” w Zduńskiej Woli

Wpłacili już Państwo:
0%
z kwoty 1.000zł
PROGRAM: Stowarzyszenie "Trampolina dla Polski" Oddział w Zduńskiej Woli
MIEJSCE: Zduńska Wola
ZBIERAMY DO:
wybieram kwotę:
Dane personalne

Przekazywana kwota darowizny: 10,00zł

"Młodzi na Progu" w Zduńskiej Woli
- informacje

„Młodzi na progu” to program przygotowanie bliższego do sakramentu bierzmowania w ramach katechezy parafialnej w Parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli. Obok duszpasterzy w spotkania z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu zaangażowani są świeccy animatorzy ze wspólnoty SILOE działającej przy parafii św. Antoniego. Program „Młodzi na Progu” powstał we wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego Diecezji Gliwickiej. Autorami programu są ks. Artur Sepioło i Janusz Kasperczyk.

Celem programu jest stworzenie środowiska wiary dla młodych oraz podprowadzenie ich do świadomej decyzji wiary. Program MNP stawia sobie za zadanie żeby wyjść naprzeciw młodemu człowiekowi, pomagając mu doświadczyć żywego Boga. Spotkania są skierowane na budowanie szczerych więzi uczestników z prowadzącymi oraz między sobą, a przez to otwarcie się na przekaz Ewangelii poprzez formy, które bardziej przemawiają do młodego człowieka tzn. inscenizacje, zabawy oraz dynamiki ewangelizacyjne . W celu budowania głębszych relacji w programie -kursu oprócz spotkań ewangelizacyjnych i kerygmatycznych przewidziane są spotkania przy grillu, wyjazd do kina, spędzanie wspólnego czasu animatorów z uczestnikami itp.

W Zduńskiej Woli w tym roku będzie to już III edycja tego kursu, gdzie przez poprzednie dwie edycję ponad 300-stu uczestników mogło usłyszało dobrą nowinę o Jezusie!

W tym roku zrodziło nam się pragnienie, aby z tym kursem wyjść poza mury naszej parafii, jednak są to dla nas duże koszty i wiąże się to potrzebnymi na ten cel finansami. Nie jesteśmy w stanie wszystkiego sfinansować z własnych środków. Dlatego zwracamy się z prośbą i dziękujemy już teraz za każdy gest wsparcia, który popłynie z Waszej strony. Liczymy na wasze pomoc i wsparcie.

 

"Młodzi na Progu" w Zduńskiej Woli
- wpłaty


Stowarzyszenie "Trampolina dla Polski" Oddział w Zduńskiej Woli

- pozostałe zbiórki