Dom, w którym zostali przyjęciu uchodźcy z Ukrainy w Henrykowie pod Zduńską Wolą, oficjalnie otwarty i poświęcony. Księża orioniści urządzili miejsce dla 30 osób, które znalazły dach nad głowa w Polsce, ale także mogą zostawić dzieci po opieką przedszkola i żłobka.
 
W budynku dawnego Schroniska im. błog. ks. Franciszka Drzewieckiego w Henrykowie teraz mieszkają uchodźcy z Ukrainy. Księża orioniści przygotowali dla nich dziesięć pokoi z pomocą zduńskowolskich przedsiębiorców. W czwartek, 23 czerwca, dom oficjalnie otwarto i poświęcono.
 
Orioniści już wcześniej przyjęli 60 osób w domu misyjnym w Zduńskiej Woli. W Henrykowie od 1 maja zamieszkało 30 osób. Przygotowano dla nich 10 pokoi.
 
Zgromadzenie Orionistów, dzięki rozszerzeniu projektów nadzorowanych przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, uruchomiło dodatkową grupę przedszkolną i żłobkową specjalnie dla dzieci z Ukrainy mieszkających w schronisku. Ponadto, jak zapewnia ks. Jasek, mamy z Ukrainy mogą liczyć na pomoc w poszukiwaniu pracy czy samodzielnego mieszkania. Ale w Henrykowie mogą zostać tak długo, jak potrzebują.
__________________________________________________
https://pomagamzradoscia.pl/donations/pomoc-ukrainie-miejsca-dla-matek-z-dziecmi/