W Oriońskim Roku Powołaniowym w dniach od 1 do 3 kwietnia w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie formacyjne dla liderów ministrantów z placówek Oriońskich w Polsce. W spotkaniu obok księży opiekunów uczestniczyli ministranci ze Zduńskiej Woli, Włocławka, Wołomina i Kalisza. W czasie dwudniowego spotkania omawiana była sytuacja organizacyjna wspólnot oraz odbyły się warsztaty z komunikacji w zespole metodą DISC. Celem tej metody jest nie tylko poznanie swojej osobowości, ale również pozyskanie umiejętności porozumiewania się w grupie, aby się lepiej zrozumieć i usłyszeć.
 
W sobotę Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Chrzęszczyk FDP odpowiedzialny z ramienia Prowincji za formację ministrantów. W homilii powiedział między innymi: „W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest być ministrantem, przyznać się do życia blisko Boga. Tym bardziej każdego dnia musimy wykorzystywać to, że mamy możliwość dotykania tajemnic Boga, który jest na wyciągnięcie naszej dłoni. Bez żywej relacji z Bogiem, nasza służba będzie tylko wykonywaniem zleconych czynności, a ma być przecież najpiękniejszą przygodą naszego życia.”
 
Z ministrantami spotkał się również Przełożony Prowincjalny ks. Krzysztof Miś FDP. W niedzielę ministranci wzięli udział w Eucharystii w parafii św. Antoniego. Razem z wiernymi modlili się za wszystkich ministrantów z naszych placówek oriońskich w Polsce.
_________________________________________________________
https://pomagamzradoscia.pl/